پیام رئیس کنگره

بسمه تعالی

پیام وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس چهارمین کنگره سلامت در اربعین

پیاده روی اربعین عظیم ترین تجمع انسانی تاریخ بشریت است که هر ساله میعادگاه شیعیان و سایر مسلمانان و علاقمندان است که در سال های اخیر به نقطه عطفی درتاریخ اسلام تبدیل شده است.

از دستاوردهای مهم و موثر این حرکت بی نظیر علاوه بر خودسازی و تهذیب نفس، آرامش روحی و روانی، عزت مندی و تعالی شخصیت ، تمرین صبر و استقامت در راه خدا می توان به ابعاد استکبار ستیزی و نفی طاغوت اشاره کرد که درکلام رهبر فرزانه انقلاب از آن به قوت اسلام و موهبت بزرگ الهی تعبیر شده است.

خداوند متعال را شاکریم که درکنار خدمات موثر نظام مقدس جمهوی اسلامی ایران ، خدمتگزاری آستان مقدس اهل بیت علیهم السلام و به ویژه زائرین سیدالشهدا در مراسم پیاده روی اربعین نصیب شده است تا با شیوه های  مختلف خدمت رسانی از جمله برگزاری کنگره بین المللی اربعین و سلامت از طریق  همفکری و همراهی نخبگان و فرهیختگان، علاوه بر شناسایی، درک مسایل و موقعیت های منحصر به فرد تجمعات عظیم مذهبی، فرصتی برای پاسخگویی به نیازهای درمانی، بهداشتی و خدماتی شرکت کنندگان این تجمع میلیونی فراهم شود.

بی شک دستاوردهای حاصل از این گونه کنگره ها در کنار تجارت عملی نیروهای مخلص و خدوم نظام سلامت، فرصت های مناسبی برای تحول و تغییر دیدگاه علمی در زمینه تجمعات گسترده انسانی درسطح بین المللی  فراهم می آورد.

اینجانب ضمن ارج نهادن به زحمات دست اندرکاران ارجمنداین کنگره امیدوارم این حرکت علمی تداوم یافته و راهگشای دست اندرکاران برگزاری کنگره میلیونی پیاده روی اربعین حسینی( ع) شود.

رئیس چهارمین کنگره سلامت در اربعین

  


ایمیل کنگره سلامت در اربعین : info@arbaeenhealth.com
تلفن: 02188622600
دانشگاه علوم پزشکی ایران
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران